Menu
Sepetim

PWM ŞARJ KONTROL CİHAZI

SOLAR ŞARJ KONTROL CİHAZI

Şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemleri veya diğer adıyla off grid sistemler , güneş enerjisini toplar, elektriğe dönüştürür ve ardından solar jel akülerde depolayarak kullanıcının ihtiyaç duyduğu kadar enerji çekmesini sağlar. Verimli bir şekilde çalışmak için jel akünün şarjını en üst düzeye çıkarmanız gerekir. Batarya performansını optimize etmek, paneli bataryaya bağlamaktan daha fazlası anlamına gelir; aküye giden şarjı kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için farklı araçlar mevcuttur. Mevcut seçenekler arasında, solar aküye akan şarjı kontrol etmek için kullanılan cihazlara solar şarj kontrol cihazı denir.

Piyasada Kullanılan iki tip Solar Şarj Kontrol Cihazı Bulunmaktadır. Bunlar ; 

Mppt Şarj Kontrol Cihazı

Pwm Şarj Kontrol Cihazı

MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

Güneş panelleriniz güneş enerjisi topladığında, süreç pillerinizin kaldırabileceğinden daha yüksek bir çıkış üretir. Sisteminizin çalışması için, mümkün olan en verimli akışı ve depolamayı elde etmek üzere jel aküye giden akışı kontrol etmeniz gerekir. Bir şarj kontrol cihazı bunu sisteminiz için gerçekleştirir.

MPPT solar şarj kontrol cihazı, güneş enerjisi sisteminiz için bir DC-DC dönüştürücüsüdür. Güneş panellerinden voltaj alır ve solar akünüzü daha uygun bir seviyede şarj etmek için dönüştürür. Optimizasyon, sisteminizin yakalayıp ürettiği enerjinin bir kısmını kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olarak depolayabileceğiniz ve kullanabileceğiniz miktarı en üst düzeye çıkarır. MPPT şarj kontrol cihazı , Maksimum Güç Noktası İzleme anlamına gelir.

PWM Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

Bir PWM şarj kontrol cihazının voltajları değiştirme yeteneği yoktur. Yapabileceği tek şey gerilimi kontrol etmektir. Bu nedenle, PWM şarj kontrol cihazınız güneş panellerinden gelen ve aküye giden akımı sınırlamak isterse, bunu güneş panelleri ve akünün bağlı olduğu süreyi sınırlayarak yapar. 

PWM solar şarj kontrol cihazı düşük maliyetlidir ve güneş enerjisi fazlasının olduğu veya mutlak maksimum verimliliğin gerekli olmadığı durumlar için mükemmel şekilde uygundur.

MPPT Şarj Kontrol Cihazı Nasıl Çalışır ?

Güneş enerjisi sisteminiz, akülerinizin seviyeleri ile eşleştiğinde en yüksek verimde çalışır. Güç girişi çok yükselirse, bu enerjinin çoğunu kaybedersiniz. Ancak çok düşerse, çalışması için yeterli enerjiyi depolama avantajını elde edemezsiniz. Her zaman sisteminiz için doğru dengeye ihtiyacınız var.

MPP şarj Kontrol Cihazı tüm bu girişleri dijital olarak izler ve sürekli olarak optimum seviyeleri takip eder. Daha sonra panelden gelen akımı ve aküye giden voltajı düzenler. Sisteminizin en verimli şekilde çalışması için belirli bir anda sizi maksimum güç noktasına olabildiğince yaklaştırmak için bu seviyeleri sürekli olarak ayarlar.

MPPT ve PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı Arasındaki Fark Nedir?

MPPT solar şarj kontrol cihazı, piyasadaki iki ana şarj kontrol cihazından biridir. Alternatif, bir darbe genişlik modülasyonu veya PWM şarj kontrol cihazıdır. İki tür solar şarj kontrol cihazı arasındaki temel fark, MPPT kontrol cihazı hem voltajı hem de akımı modüle ederken, PWM şarj kontrol cihazı yalnızca akımı etkilemesidir. Voltajı etkilemeden amperajı düşürdüğü için, panelleriniz için en yüksek çıkış değerinden düşürmek dışında genel watt değerini etkileyemez.

Başka bir deyişle, bir MPPT şarj kontrol cihazı optimum güç çıkışını düzenlerken, PWM şarj kontrol cihazı yalnızca aküye giden akımı azaltmanıza izin verir. Her güneş paneli, sağlayabileceği watt için standart bir derece ile gelir. Bir PWM şarj kontrol cihazı, sahip olduğunuz her bir panelin performansını, bir MPPT şarj kontrol cihazı yeniden dengelemek ve farkı telafi etmek için yapabileceği ayarlamalar olmadan düşürür.

MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazının Faydaları

Bir MPPT şarj kontrol cihazı kullandığınızda güneş jeneratörünüzün verimliliği ve performansı önemli ölçüde artar. Paradan tasarruf etmenize ve güneş enerjisi sisteminize yaptığınız ilk yatırımın karşılığını daha hızlı almanıza yardımcı olan sayısız fayda sağlar.

Marka: QTECH
10a Pwm Şarj Kontrol Cihazı Lt Serisi..
360,37TL
Vergiler Hariç:300,31TL
Marka: QTECH
20a Pwm Şarj Kontrol Cihazı Lt Serisi..
393,13TL
Vergiler Hariç:327,61TL
Marka: QTECH
30a Pwm Şarj Kontrol Cihazı Lt Serisi..
786,26TL
Vergiler Hariç:655,22TL
Marka: QTECH
40a Pwm Şarj Kontrol Cihazı Lt Serisi..
851,78TL
Vergiler Hariç:709,82TL
Marka: QTECH
60a Pwm Şarj Kontrol Cihazı Lt Serisi..
1.572,52TL
Vergiler Hariç:1.310,43TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.