Menu
Sepetim

MPPT ŞARJ KONTROL CİHAZI

SOLAR ŞARJ KONTROL CİHAZI

Şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemleri veya diğer adıyla off grid sistemler , güneş enerjisini toplar, elektriğe dönüştürür ve ardından solar jel akülerde depolayarak kullanıcının ihtiyaç duyduğu kadar enerji çekmesini sağlar. Verimli bir şekilde çalışmak için jel akünün şarjını en üst düzeye çıkarmanız gerekir. Batarya performansını optimize etmek, paneli bataryaya bağlamaktan daha fazlası anlamına gelir; aküye giden şarjı kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için farklı araçlar mevcuttur. Mevcut seçenekler arasında, solar aküye akan şarjı kontrol etmek için kullanılan cihazlara solar şarj kontrol cihazı denir.

Piyasada Kullanılan iki tip Solar Şarj Kontrol Cihazı Bulunmaktadır. Bunlar ; 

Mppt Şarj Kontrol Cihazı

Pwm Şarj Kontrol Cihazı

MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

Güneş panelleriniz güneş enerjisi topladığında, süreç pillerinizin kaldırabileceğinden daha yüksek bir çıkış üretir. Sisteminizin çalışması için, mümkün olan en verimli akışı ve depolamayı elde etmek üzere jel aküye giden akışı kontrol etmeniz gerekir. Bir şarj kontrol cihazı bunu sisteminiz için gerçekleştirir.

MPPT solar şarj kontrol cihazı, güneş enerjisi sisteminiz için bir DC-DC dönüştürücüsüdür. Güneş panellerinden voltaj alır ve solar akünüzü daha uygun bir seviyede şarj etmek için dönüştürür. Optimizasyon, sisteminizin yakalayıp ürettiği enerjinin bir kısmını kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olarak depolayabileceğiniz ve kullanabileceğiniz miktarı en üst düzeye çıkarır. MPPT şarj kontrol cihazı , Maksimum Güç Noktası İzleme anlamına gelir.

MPPT Şarj Kontrol Cihazı Nasıl Çalışır ?

Güneş enerjisi sisteminiz, akülerinizin seviyeleri ile eşleştiğinde en yüksek verimde çalışır. Güç girişi çok yükselirse, bu enerjinin çoğunu kaybedersiniz. Ancak çok düşerse, çalışması için yeterli enerjiyi depolama avantajını elde edemezsiniz. Her zaman sisteminiz için doğru dengeye ihtiyacınız var.

MPP şarj Kontrol Cihazı tüm bu girişleri dijital olarak izler ve sürekli olarak optimum seviyeleri takip eder. Daha sonra panelden gelen akımı ve aküye giden voltajı düzenler. Sisteminizin en verimli şekilde çalışması için belirli bir anda sizi maksimum güç noktasına olabildiğince yaklaştırmak için bu seviyeleri sürekli olarak ayarlar.

MPPT ve PWM Solar Şarj Kontrol Cihazı Arasındaki Fark Nedir?

MPPT solar şarj kontrol cihazı, piyasadaki iki ana şarj kontrol cihazından biridir. Alternatif, bir darbe genişlik modülasyonu veya PWM şarj kontrol cihazıdır. İki tür solar şarj kontrol cihazı arasındaki temel fark, MPPT kontrol cihazı hem voltajı hem de akımı modüle ederken, PWM şarj kontrol cihazı yalnızca akımı etkilemesidir. Voltajı etkilemeden amperajı düşürdüğü için, panelleriniz için en yüksek çıkış değerinden düşürmek dışında genel watt değerini etkileyemez.

Başka bir deyişle, bir MPPT şarj kontrol cihazı optimum güç çıkışını düzenlerken, PWM şarj kontrol cihazı yalnızca aküye giden akımı azaltmanıza izin verir. Her güneş paneli, sağlayabileceği watt için standart bir derece ile gelir. Bir PWM şarj kontrol cihazı, sahip olduğunuz her bir panelin performansını, bir MPPT şarj kontrol cihazı yeniden dengelemek ve farkı telafi etmek için yapabileceği ayarlamalar olmadan düşürür.

MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazının Faydaları

Bir MPPT şarj kontrol cihazı kullandığınızda güneş jeneratörünüzün verimliliği ve performansı önemli ölçüde artar. Paradan tasarruf etmenize ve güneş enerjisi sisteminize yaptığınız ilk yatırımın karşılığını daha hızlı almanıza yardımcı olan sayısız fayda sağlar.

Marka: QTECH
40 AMPER 12-24 VOLT ŞARJ KONTROL CİHAZI MPPT40 amper mppt şarj kontrol cihazı monokristal ve polikristal güneş panellerini solar kablo ile 40 amper MPPT şarj kontrol cihazı ile daha verimli bir şekilde jel aküleri şarj edilmesini  sağlamaktadır. 40a mppt şarj kontrol cihazına maximum verim elde..
3.240,11TL
Vergiler Hariç:2.700,09TL
Marka: QTECH
20 Amper Şarj Kontrol Cihazı Mppt Ürün Özellikleri ; Güneş paneli için yüksek verimli MPPT özellikli şarj kontrol cihazı,12 volt veya 24 Volt olarak otomatik algılama, yük çalıştırma, açma ve kapama, Solar jel akü uyumluluğu,Anlık olarak şarj kontrol düzeneği ve otomatik olarak parame..
2.668,33TL
Vergiler Hariç:2.223,61TL
Marka: QTECH
30 Amper Şarj Kontrol Cihazı MpptÜrün Özellikleri ; Güneş paneli için yüksek verimli MPPT özellikli şarj kontrol cihazı,12 volt veya 24 Volt olarak otomatik algılama, yük çalıştırma, açma ve kapama, Solar jel akü uyumluluğu,Anlık olarak şarj kontrol düzeneği ve otomatik olarak parametreler..
3.506,94TL
Vergiler Hariç:2.922,45TL
Marka: QTECH
80 Amper Şarj Kontrol Cihazı Mppt Ürün Özellikleri ;  Akü Voltajı 12/24/36/48 Volt Otomatik Maksimum Solar Giriş Voltajı 145VDC MPPT Giriş Voltaj Aralığı 60-130V Maksimum Güç Girişi 5000W Verimlilik 99% Maks..
8.119,34TL
Vergiler Hariç:6.766,11TL
Marka: QTECH
QTECH 60 AMPER MPPT ŞARJ KONTROL  CİHAZIMPPT algoritması ile 10 saniye içerisinde hızlı ve doğru MPPT noktası yakalama (Doğruluk oranı %99 dan büyük, MPPT verimliliği %98 den büyük)4 aşamalı şarj; MPPT High Current Charging, Float Charging, Absorbtion Charging, Equalized ChargingLityum bataryal..
7.623,79TL
Vergiler Hariç:6.353,16TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.