Menu
Sepetim

KARAVAN GÜNEŞ ENERJİ

KARAVANINIZ İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ

Temel olarak, güneş panelleri güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştürür. Güneş enerjisi daha sonra bir güneş şarj kontrol cihazı tarafından düzenlenir ve jel aküde depolanır. 12V DC elektrikli cihazlar jel aküden çalıştırılabilirken, 240V AC cihazlar için bir invertergerekecektir.

NEDEN GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANILIR?

Birincisi, çünkü temiz. Pek çok Avustralyalı jeneratör kullanıyor veya şebekeden çıktıklarında arabalarını çalıştırıp alternatörden pilleri şarj ediyor. Her iki yöntem de gürültülüdür, duman çıkarır ve çevre dostu değildir. Güneş enerjisiyle gürültü, duman olmaz ve çevresel açıdan sürdürülebilirdir.

Bununla birlikte, güneş enerjisi kendi başına bir çözümden ziyade isteğe bağlı bir aksesuar veya eksiksiz bir güç kaynağı sistemine ek olarak düşünülmelidir. Herhangi bir enerji sistemindeki ayrılmaz bileşen elektrik üretmek için kullanılan güneş paneli jel akü ve inverterler ve solar şarj kontrol cihazları gibi diğer tüm enerji yönetimi ekipmanları pille yakın çalışır.

KULLANILAN GÜNEŞ PANEL ÇEŞİTLERİ

Kampçılar arasında, belirli güneş panellerinin diğerlerinden daha etkili olduğu (yani, esnek veya katlanabilir, sabit veya taşınabilir, tek kristal veya çok kristal) hakkında uzun süredir devam eden tartışmalar var. Özetle, bir monokristal güneş paneli daha yüksek bir verimliliğe sahipken, polikristal güneş paneli gün boyunca değişen ışık koşullarına ve açılara karşı daha toleranslıdır.

Genel olarak, uzun süreli bir kamp ortamında en iyi kompozisyon genellikle bir polikristal paneldir, oysa sadece daha kısa süreler için duracak ve paneli gün ortasında kuracaksanız monokristal panel daha uygun olabilir.

Araç üstü güneş panelleri olarak da adlandırılan Karavan güneş enerjisi sistemleri teknelerde, yatlarda, otopark alanlarında araçların üstüne de yapılmaktadır. Daha geniş bilgi almak için lütfen 0312 417 34 33 nolu telefonu arayınız.

Karavan Tipi Hazır Solar Paket İle Neler Kullanabiliriz? 24 Saat Mini A++ Buzdolabı4-6 Saat 10 Watt Gücünde 4 Adet Lamba12/24 Volt HidraforSınırsız Cep Telefon Şarjı  Paket İçeriği 1 Adet 200 Watt Monokristal Güneş Paneli 1 Adet 100 Amper Jel Akü1 Adet 600 Watt Tam Sinüs..
32.760,84TL
Vergiler Hariç:27.300,70TL
Karavan Tipi Hazır Solar Paket İle Neler Kullanabiliriz? 24 Saat Mini A++ Buzdolabı6-8 Saat 10 Watt Gücünde 4 Adet Lamba12/24 Volt HidraforSınırsız Cep Telefon ŞarjıSınırsız Dizüstü Bilgisayar Şarjı  Paket İçeriği 2 Adet 200 Watt Monokristal Güneş Paneli 2 Adet 100 Amper..
44.227,13TL
Vergiler Hariç:36.855,94TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.