Menu
Sepetim

OFF GRİD İNVERTER

Off Grid İnverter Nedir ?

Şebekeden Bağımsız Solar inverter Nedir ?

Evinize bir güneş enerjisi sistemi kurmakla ilgileniyorsanız, neye ihtiyacınız olacağını bilmek önemlidir. İster kapalı ister şebekeye bağlı olsun, herhangi bir güneş enerjisi sisteminin kalbi inverterdir. Sisteminiz için doğru olanı seçtiğinizden emin olmak için özelliklerini, nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını anlamak çok önemlidir.

Şebekeden bağımsız bir solar inverter, güneş panellerinde üretilen DC elektriğin evinizi çalıştırmak için kullanılabilecek AC'ye dönüştürülmesini yönetir. İhtiyacınız olacak inverterün boyutu, güneş panellerinizin ürettiği güç miktarına bağlıdır. Farklı bütçelere ve durumlara uyacak farklı özelliklere sahip farklı türleri vardır.

Off Grid inverter nedir?

Bir inverter, DC elektriğini AC elektriğine dönüştüren bir cihazdır. Off Grid inverter, şebekeye bağlantısı olmayan sistemlerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir inverterdir.

Off Grid inverter, DC elektriğini güneş panellerinden veya akü deposundan alır ve çoğu evde kullanılan AC gücüne dönüştürür. Şebekeden güç verme veya alma özelliğini içermeleri gerekmediğinden, genellikle şebekeye bağlı modellerden daha ucuzdurlar.

Güneş elektriği neden AC'ye dönüştürülmeli?

Evler ve elektrikli cihazlar AC gücü bekleyecek şekilde tasarlandığından, güneş enerjisi sistemleri şebekeninkini taklit eden bir güç kaynağı oluşturmak için inverterler kullanır.

Solar inverterler nasıl çalışır?

Bir inverter, doğru akımı alternatif akıma dönüştürmek için bir transformatör kullanır. Bir transformatör, elektriğin voltajını değiştirmek için elektromanyetik indüksiyon adı verilen bir olgu kullanır. Bu, bir manyetik alan oluşturmak için gücü bir bobinden geçirerek yapılır.

Modifiye Sinüs inverter

Modifiye edilmiş bir sinüs inverterin cazibesi, kare dalga modelinden daha etkili ve saf sinüs dalgaları üreten modelden önemli ölçüde daha ucuz olmasıdır.

Tam Sinüs inverter

Tam Sinüs inverterler en pahalıdır, ancak evinizde kullanmak üzere şebekeden bağımsız bir güneş sisteminden gelen gücü dönüştürmek için en iyi seçimdir. Kare dalgayı transformatörden alıp sinüs dalgasına döndürmek için ekstra bileşenler gerekir. Bu, sinüs dalgası inverterlerinin yapılması en karmaşık ve en pahalı olduğu anlamına gelir.

Şebekeden bağımsız bir güneş sisteminde inverterler nereye kurulur?

İnverterler genellikle aküler ile evinizin elektrik sistemi arasına yerleştirilir. Çoğu sistemde, güneş panelleri, pilleri şarj eden bir şarj kontrol cihazına bağlanır ve ardından piller, ev aletlerinize güç sağlayan invertere bir şarj gönderir.

Bazı şarj kontrol cihazları hem aküye hem de invertere bağlanır ve ona bir şarj gönderme ile aküyü şarj etme arasında geçiş yapabilir. Bu, gerektiğinde ikisi arasında geçiş yapmasına izin verir.

Bir PWM veya MPPT inverter almalı mıyım?

Maksimum Güç Noktası Takibi, güneş panellerinizden üretilen maksimum voltajı korumak için bir sistemdir. %20 veya %30'a kadar daha verimli olabilirler ve güneş sistemini daha verimli hale getirebilirler. Ancak MPPT, yalnızca şebekeye bağlıysa bir inverterde gerekli olan bir özelliktir.

On Grid İnverterler, elektriği doğrudan güneş panellerinden alırken, Off Grid inverter, pillerinizden veya bir şarj kontrol cihazından alır. Şebekeden bağımsız sisteminizin MPPT'den yararlanabilmesi için MPPT'li bir şarj kontrol cihazı seçmeniz gerekecektir. MPPT'li Off Grid inverter mevcuttur, ancak bunlar genellikle hepsi bir arada şarj kontrol cihazı ve inverter içeren kombinasyon modülleridir.

Off-grid bir sistemde güneş paneli ve inverteri aküsüz kullanmak mümkündür ancak sadece üretildiği anda üretilen elektriği kullanabileceksiniz. Bu, bir eve güç sağlamak için uygun değildir çünkü ışıklarınızın hiçbiri bulutlu günlerde veya hava karardıktan sonra çalışmaz. Küçük cihazları şarj etmek veya basit ekipmanı çalıştırmak için kullanılan küçük şebekeden bağımsız sistemler, pil olmadan yeterli olabilir, ancak çoğu durumda piller, şebekeden bağımsız güneş enerjisi için gereklidir.

CARSPA 600 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.605,28TL
Vergiler Hariç:1.337,73TL
Marka: QTECH
2000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 2000 WattDemeraj Gücü: 4000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 2000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
8.550,58TL
Vergiler Hariç:7.125,48TL
Marka: Carspa
CARSPA 1200 WATT 24 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans t..
2.653,63TL
Vergiler Hariç:2.211,36TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Kullanım ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ;Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;3000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş En..
8.845,43TL
Vergiler Hariç:7.371,19TL
Marka: QTECH
1000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 1000 WattDemeraj Gücü: 2000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması1000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs inverte..
4.488,23TL
Vergiler Hariç:3.740,20TL
Marka: QTECH
3000 Watt Tam Sinüs İnverter Özellikleri Sürekli Güç: 3000 WattDemeraj Gücü: 6000 WattDüşük Akü Seviyesi AlarmıDüşük Akü Voltaj Koruması 3000 Watt Tam Sinüs Nedir?Güneş ve Rüzgâr gibi tükenmeyen enerji kaynaklarından faydalanmak amacıyla doğru akımı elektrik enerjine dönüştüren tam sinüs i..
12.481,88TL
Vergiler Hariç:10.401,57TL
CARSPA 300 WATT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans tasarımıTo..
1.277,67TL
Vergiler Hariç:1.064,73TL
CARSPA 2000 WATT 12 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frek..
3.964,06TL
Vergiler Hariç:3.303,38TL
Carspa 1200 Watt Modifiye Sinüs İnverter
Özel Ürün
Marka: Carspa
CARSPA 1200 WATT 12 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frekans t..
2.653,63TL
Vergiler Hariç:2.211,36TL
Marka: QTECH
5kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Neden 5 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;5000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Ene..
17.199,44TL
Vergiler Hariç:14.332,87TL
Marka: QTECH
1kva Tam Sinüs Akıllı İnverter  Neden Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;1000 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Ener..
6.257,32TL
Vergiler Hariç:5.214,43TL
Marka: QTECH
3 Kva 3000 Watt Akıllı İnverterÜrün Özellikleri ;Saf sinüs dalgalı güneş invertör.Çıkış gücü faktörü 1.9 birime kadar paralel çalışma.Yüksek PV giriş voltaj aralığı.Pilden bağımsız tasarım.Dahili 100A MPPT solar şarj cihazı.Pil performansını optimize etmek ve kullanım ömrünü uzatmak için pil eşitlem..
15.430,35TL
Vergiler Hariç:12.858,63TL
Marka: QTECH
5 Kva Tam Sinüs Akıllı İnverter RevoÜrün Özellikleri ;Ana Özellikler :Saf sinüs dalgalı güneş invertör.Çıkış gücü faktörü 1.9 birime kadar paralel çalışma.Yüksek PV giriş voltaj aralığı.Pilden bağımsız tasarım.Dahili 100A MPPT solar şarj cihazı.Pil performansını optimize etmek ve kullanım öm..
21.654,91TL
Vergiler Hariç:18.045,76TL
CARSPA 2500 WATT 12 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frek..
4.291,67TL
Vergiler Hariç:3.576,39TL
CARSPA 2500 WATT 24 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTERI / P koruması : Düşük Akü Voltaj Alarmı, Düşük Akü Voltajı Kapatma, Aşırı Voltaj, Ters kutupO / P koruması : Aşırı Yük, Kısa Devre, Topraklama Hatası, Aşırı Sıcaklık, Yumuşak KalkışÇıkış dalgası formu : Modifiye Sinüs DalgasıTasarım : Yüksek frek..
4.291,67TL
Vergiler Hariç:3.576,39TL
Marka: QTECH
5kva Tam Sinüs MPPT Akıllı İnverter Kullanım ve Teknik Özellikleri Hakkında Detaylı Bilgi ; Neden 5 Kva MPPT Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;5000 watt Tam Sinüs MPPT Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer A..
20.999,70TL
Vergiler Hariç:17.499,75TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs MPPT Akıllı İnverter  Neden 3 Kva Mppt Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;3000 watt Tam Sinüs Mppt Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerji..
11.171,45TL
Vergiler Hariç:9.309,54TL
Marka: ORİON
ÖzelliklerAkü Voltajı12VDCAkü Voltaj Sınırları10.0〜16.0VDCİnverter ÇıkışıNominal Çıkış Gücü1200WMaks. Çıkış Gücü (1dk.)1500WAşırı Yüklenme (5sn)2400WÇıkış Voltajı230VAC±5%Çıkış Frekansı50HzÇıkış Dalga ŞekliSaf sinüsGüç Faktörü0.8Harmonik Bozulma≤5% ( Rezistif )Maksimum Verim..
8.550,58TL
Vergiler Hariç:7.125,48TL
Marka: ORİON
ÖzelliklerAkü Voltajı12VDCAkü Voltaj Sınırları10.0〜16.0VDCİnverter ÇıkışıNominal Çıkış Gücü1200WMaks. Çıkış Gücü (1dk.)1500WAşırı Yüklenme (5sn)2400WÇıkış Voltajı230VAC±5%Çıkış Frekansı50HzÇıkış Dalga ŞekliSaf sinüsGüç Faktörü0.8Harmonik Bozulma≤5% ( Rezistif )Maksimum Verim..
9.664,45TL
Vergiler Hariç:8.053,71TL
Marka: ORİON
zelliklerAkü Voltajı24VDCAkü Voltaj Sınırları20.0〜32.0VDCİnverter ÇıkışıNominal Çıkış Gücü2400WMaks. Çıkış Gücü (1dk.)3000WAşırı Yüklenme (5sn)4800WÇıkış Voltajı230VAC±5%Çıkış Frekansı50HzÇıkış Dalga ŞekliSaf sinüsGüç Faktörü0.8Harmonik Bozulma≤5% ( Rezistif )Maksimum Verim≤..
11.171,45TL
Vergiler Hariç:9.309,54TL
Marka: ORİON
ÖzelliklerAkü Voltajı24VDCAkü Voltaj Sınırları20.0〜32.0VDCİnverter ÇıkışıNominal Çıkış Gücü2400WMaks. Çıkış Gücü (1dk.)3000WAşırı Yüklenme (5sn)4800WÇıkış Voltajı230VAC±5%Çıkış Frekansı50HzÇıkış Dalga ŞekliSaf sinüsGüç Faktörü0.8Harmonik Bozulma≤5% ( Rezistif )Maksimum Verim..
13.071,57TL
Vergiler Hariç:10.892,98TL
Marka: QTECH
3kva Tam Sinüs Akıllı İnverter Neden 3 Kva Akıllı İnverter Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;2400 watt Tam Sinüs Akıllı İnverterler Solar Sistem Yani Bir Diğer Adı İle Güneş Enerjisi Sistemlerinde Panellerden Gelen Enerjiyi Elektrik Ene..
8.845,43TL
Vergiler Hariç:7.371,19TL
Marka: QTECH
600w Modifiye Sinüs İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: QTECH
1000w Modifiye Sinüs İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 30 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.