Menu
Sepetim

HİBRİT İNVERTER

Hibrit İnverter Nedir ?

Hibrit inverter , güneş enerjisinin  kendi kendine kullanım için bir batarya sisteminde depolanmasını sağlayan akıllı bir inverterdir . Hibrit inverterler, ortak bir şebekeye bağlı solar inverter gibi işlev görür, ancak uygulamaya bağlı olarak genellikle birkaç farklı moddan birinde çalışabilir; buna, elektrik kesintisi durumunda sınırlı düzeyde yedek güç sağlayan pil yedekleme modu da dahildir. Çoğu hibrit inverter, pil olmadan da çalışabilir ve fazla güneş enerjisini şebekeye aktararak şebekeye bağlı bir güneş inverteri gibi işlev görebilir.

Basit bir tak ve çalıştır inverter de güneş enerjisi ve pil depolama için tüm temel özelliklere sahip olmak, hibrit inverterlerin, genellikle birden çok inverter gerektiren daha karmaşık akü depolama sistemlerine kıyasla genellikle çok daha düşük maliyetli ve kurulumunun daha kolay olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, bazı sınırlamaları vardır ve genellikle şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemleri için kullanılmaları önerilmez.

HİBRİT İNVERTER NEDİR ?

Hibrit inverterler, güneş enerjisi ve pil kullanarak daha fazla kendi kendine yetmek isteyen ancak şebeke bağlantısını kesmeyi düşünmeyen ve sık sık elektrik kesintisi yaşamayan ortalama hane halkı için çok uygun bir seçimdir. Çeşitli hibrit inverterlerin ve akü depolama sistemlerinin doğrudan karşılaştırması için eksiksiz hibrit ve akü depolama incelememize bakın.

Bir hibrit inverterin yedek güç kaynağı olarak işlev görmesi için, elektrik kesintisi sırasında şebekeden izole edebilmesi ve evdeki temel devreleri yedeklemek için pil gücünü kullanabilmesi gerekir. Modern hibrit inverterlerin çoğu yerleşik olarak 'şebeke izolasyonu' özelliğine sahiptir, ancak bazı hibrit inverterlerde yoktur, bu, ne yedek ne de şebeke dışı modda çalışamayacakları anlamına gelir. Ancak, bu özelliği etkinleştirmek için genellikle ek bir yedekleme kutusu veya EPS (acil durum güç kaynağı) bulunur. Şebeke kararlılığı bir sorun değilse, bu basit hibrit inverter tipi iyi bir ekonomik seçim olacaktır.

Daha gelişmiş hibrit inverterler, yüklerin yönetilebilir olması ve tüm yıl boyunca yeterli güneş ışığı olması koşuluyla, süresiz olarak yedekleme modunda çalışabilir ve hatta tamamen şebekeden bağımsız olarak çalışabilir. Bununla birlikte, tüm bir evi tamamen şebekeden bağımsız olarak çalıştırmak için gerekli olan yüksek sürekli ve dalgalanma güç derecesi nedeniyle, şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemleri için özel off grid inverterler ve yüksek kapasiteli piller önerilir.

Off Grid İnverterler

Genellikle çok modlu çevirici olarak adlandırılan off grid inverterler , şebeke bağlantısı olsun ya da olmasın çalışabilen ve elektrik kesintisi durumunda anında yedekleme sunan çok daha gelişmiş ve güçlü hibrit inverterlerdir. Bu inverterler ayrıca klimalar, pompalar ve ısıtıcılar gibi çok büyük yükleri de yedekleyebilir 

Goodwe 3.6 Kw Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
GOODWE GW3648D-ES 3.6 kW Monofaze Hibrid İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir. Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir. Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir. Depolanan elekt..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverter
Temin Sorunu
Goodwe 5 Kw On Grid Monofaze Hibrit Solar İnverterES serisi çift yönlü enerji depolama invertörü hem şebeke hem de şebeke dışı PV sistemlerinde uygulanabilir.Enerji akışını akıllıca kontrol edebilir.Gündüz vakti, PV tesisi, şebekeyi beslenen veya aküyü şarj eden elektrik üretir.Depolanan elektrik, g..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
3 Kw Monofaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
3 Kw Monofaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
5 Kw Monofaze Hibrit Inverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
5 Kw Monofaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
5 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
5 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
8 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
8 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
10 Kw Trifaze Hibrit İnverter
Temin Sorunu
Marka: QTECH
10 Kw Trifaze Hibrit İnverter..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.