Menu
Sepetim

GÜNEŞ PANELİ

Güneş Paneli

Güneş panelleri, güneş enerjisini elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücrelerden yapılır.

Fotovoltaik hücreler, silikon gibi yarı iletken malzeme katmanları arasına sıkıştırılmıştır. Her katman, güneş ışığından gelen fotonlar tarafından vurulduğunda enerji veren ve bir elektrik alanı oluşturan farklı elektronik özellikleri vardır. Bu, fotoelektrik etki olarak bilinir ve bu elektrik üretmek için gereken akımı yaratır.

Güneş panelleri doğru elektrik akımı üretir. Bu daha sonra, Ulusal Şebekeye beslenebilen veya güneş panellerinin bağlı olduğu ev veya iş yeri tarafından kullanılabilen alternatif bir akıma dönüştürmek için bir invertörden geçirilir.

Güneş Enerjisinin Avantajlar

Paneller çok çeşitli yerlere monte edilebilir. Arılar, kelebekler ve yuva yapan kuşlar için bozulmamış bir yaşam alanı sağlayarak yerel biyoçeşitliliği destekleyebilen  daha büyük, kırsal güneş enerjisi çiftliklerinden,  yakıt yoksulluğuyla mücadeleye yardımcı olabilecek şehir merkezlerindeki çatı panellerine kadar.

Elektrik üretirken gürültü kirliliği yaratmazlar. Bu, ister kalabalık kentsel yerlerde ister sessiz kırsal alanlarda olsun, kurulumların rahatsız edici olmadığı anlamına gelir.

Güneş panelleri çok güvenlidir. Çoğunlukla silikon levhalardan yapılırlar ve fotovoltaik hücrelerin herhangi bir toksin veya duman sızdırma veya yayma tehlikesi yoktur.

Güneş Panelleri bulutlu günlerde çalışır mı?

Güneş panelleri görünür ışık spektrumuna tepki verir. Bu, görecek kadar hafifse, elektrik üretmeye başlamaları için yeterli ışık olduğu anlamına gelir. Ancak güneş ışığı ne kadar güçlü olursa, güneş panelleri o kadar fazla güç üretecektir. Güneş panelleri yazın daha fazla elektrik üretir , bu da çalışmak için daha sıcak havaya ihtiyaçları varmış gibi görünebilir. Ancak durum böyle değil - sadece daha güçlü güneş ışığı ve daha yüksek sıcaklıklar genellikle el ele gider. Aslında, sıcaklık çok yükselirse (veya çok soğursa), daha az verimli hale gelirler. Tüm yıl boyunca günde 8 saatten fazla güneş ışığı aldığımız ve aşırı sıcaklıklara sıklıkla maruz kalmadığımız için Birleşik Krallık güneş enerjisi için çok uygundur.

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş enerji sistemlerinin kurulumunda kullanılan Güneş panelleri çeşitleri Monokristal Güneş PaneliPolikristal Güneş Paneli ve Esnek Güneş Panelidir. Panellerden üretilen Doğru elektrik akımı güneş enerjisi inverterler yardımıyla evlerde, bağ ve bahçelerde, villa, karavan ve iş yerlerinde kullanılır. Daha Geniş bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Marka: QTECH
20 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Ol..
712,82TL
Vergiler Hariç:594,02TL
Marka: QTECH
60 Watt Polikristal Güneş Paneli Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokris..
1.719,16TL
Vergiler Hariç:1.432,64TL
265 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
5.031,70TL
Vergiler Hariç:4.193,09TL
130 WATT MONOKRİSTAL ESNEK GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgele..
11.363,26TL
Vergiler Hariç:9.469,38TL
165 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
3.438,33TL
Vergiler Hariç:2.865,27TL
335 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokrist..
6.373,49TL
Vergiler Hariç:5.311,24TL
125 WATT POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ AÇIKLAMASIMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mo..
2.809,37TL
Vergiler Hariç:2.341,14TL
Marka: QTECH
80 Watt Polikristal Güneş Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölg..
2.557,78TL
Vergiler Hariç:2.131,48TL
100 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Gü..
2.767,44TL
Vergiler Hariç:2.306,20TL
Marka: QTECH
40 Watt Polikristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.299,86TL
Vergiler Hariç:1.083,21TL
Marka: QTECH
95 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
3.815,71TL
Vergiler Hariç:3.179,76TL
330 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi O..
7.052,01TL
Vergiler Hariç:5.876,67TL
Marka: QTECH
45 Watt Monokristal Güneş PaneliMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monokristal Pa..
1.383,72TL
Vergiler Hariç:1.153,10TL
275 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ; Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.073,63TL
Vergiler Hariç:4.228,03TL
Marka: CW ENERJİ
150 Watt Monokristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Gün..
3.815,71TL
Vergiler Hariç:3.179,76TL
370 Watt Monokristal Güneş Paneli
Temin Sorunu
370 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Mon..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
400 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİMonokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlenmesi Olan Bölgelerde Monok..
8.595,82TL
Vergiler Hariç:7.163,19TL
Marka: QTECH
10 Watt Polikristal Güneş Paneli10 watt güneş paneli ile yapabilecekleriniz sizin de bildiğiniz gibi çok sınırlıdır.Lakin bu paneli almak istemek zaten fiziki olarak işe yaramasında ziyade , güneş paneli nedir, güneş enerjisi nedir gibi soruların cevabını bulmak içindir.İşte tamda bunun için 10w gün..
461,24TL
Vergiler Hariç:384,37TL
 280 Watt Polikristal Güneş Enerji Paneli Teknik Özellikleri ;Monokristal Güneş Panelleri Hepimizin Bildiği Gibi Elektrik Enerjisi Üretiminde Kullanılan Ana Ürünlerden Bir tanesidir. Polikristal Güneş Paneli Yerine Monokristal Güneş Paneli Tercih Edilmesinin Sebebi İse Çok Yoğun Olarak Güneşlen..
5.115,56TL
Vergiler Hariç:4.262,97TL
Marka: QTECH
25 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &nb..
880,55TL
Vergiler Hariç:733,79TL
Marka: QTECH
200 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİElektriksel Özellikler Güç                                       &n..
4.235,02TL
Vergiler Hariç:3.529,18TL
185 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ
Temin Sorunu
Marka: QTECH
185 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ..
4.402,74TL
Vergiler Hariç:3.668,95TL
Marka: QTECH
ANMA GÜÇWatt200AYARLANABİLİR VOLTAJ ARALIĞIVolt24AĞIRLIKKilogram11,90MODEL:200 Watt Güneş PaneliAĞIRLIK:11.00kgBOYUTLAR:1,510.00cm X 680.00cm X 30.00cmSKU:SMR/200W/PN/21200..
5.031,70TL
Vergiler Hariç:4.193,09TL
450 WATT MONOKRİSTAL GÜNEŞ PANELİ..
10.215,88TL
Vergiler Hariç:8.513,23TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.