Menu
Sepetim

SOLAR MONTAJ KONSTRÜKSİYON

Güneş Panelleri günümüzde yaygın bir enerji kaynağıdır. Onların yardımıyla fanları, ışıkları ve hatta ağır elektrikli ekipmanları açabilirsiniz. Ancak, tıpkı jeneratörler ve diğer elektrikli makineler gibi, bunlar da düzgün akım akışı için konektörler gerektirir. MC4 konektörleri, bu tür amaçlar için yenilenebilir enerji endüstrisinde bir standart haline getirilmiştir. Herhangi bir güneş paneli sisteminin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

MC4 Konnektör Nedir ?

MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Bu konektörlerin tek bir temas noktası vardır ve güneş panellerinin bağlanmasında yaygındır. Üstelik bunlar, panel sırasının kolayca inşa edilmesini sağlar.

Çoğu durumda, büyük güneş panellerinde yerleşik MC4 konektörleri bulunur. Bu iletkenler Erkek ve Dişi olarak eşleştirilmiştir. Ek olarak, çentikli bir kilidin varlığı, bağlantıyı ayırmaktan kaçınmanıza yardımcı olur ve böylece konektörleri başarılı bir şekilde sonlandırır.

MC4 Konnektör Ne Zaman ve Nerede Kullanılır ?

MC4 konektörleri güneş enerjisine ve hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde, dış mekan kurulumlarına güvenli bir bağlantı sağlayabilirler. Bununla birlikte, önemleri, amaçlanan güneş panelinin ne kadar büyük olduğuna bağlıdır.

Küçük Güneş panelleri yüksek akım dalgaları üretemez ve bağımsız bir birimdir. Bu nedenle küçük şubelerde fesih gerekli değildir. Ancak, daha büyük Güneş panelleri kurulumlarında, daha yüksek güç seviyeleriyle uğraşmanız gerekir. Bu gibi durumlarda, her bir panel arasındaki bağlantının mükemmel bir şekilde oturması gerekir. Bu nedenle, MC4 konektörlerine odaklanmanız gerekir.

MC4 konektörlerinin kaç Parçası vardır ?

Her MC4 konektörünün beş temel parçası vardır. Bunlar;

Metal Sıkmalı Kontak

Mühür Tutucu

Kauçuk Su Contası

Kapağı vidalayın

Ve Ana Muhafaza kutusu

Ancak erkek ve dişi kontağı birbirinden ayıran tek şey, metal kıvrımlı tasarımları ve muhafaza malzemeleridir. Aksi takdirde, tüm parçalar birbiriyle aynıdır.

Solar Kablo Nedir?

Solar kabloları veya PV telleri olarak da bilinen güneş panellerini birbirine bağlamak için kullanılan tel türleridir. Ayrıca solar cihazları, bu gücü kullanan solar şarj cihazları, solar şarj kontrol cihazı , inverterler vb. gibi diğer elektrikli bileşenlere bağlamak için de kullanılırlar. Bu solar kablolarını satın alırken yaptığınız seçim, bir güneş enerjisi sisteminin düzgün çalışması söz konusu olduğunda yüksek söz sahibidir. Bunların doğru seçimine gidilmelidir çünkü bu olmadan cihazlar ya düzgün çalışmaz ya da önceden zarar görür.

Ürün Adı / Product Name: K1 Orta Takım Kelepçe / K1 Mıddle Clamp Ölçü / Measure: 20 X 40 X 16 Mm Kaplama / Coverıng: Eloksal Kaplama / Eloxal Plated Ağırlık / Weıght :75 Gr Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
114,36TL
Vergiler Hariç:95,30TL
Ürün Adı / Product Name: K2 Orta Kelepçe / K2 MıddleClamp Ölçü / Measure: 20 X 40 X 28 MmBağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
114,36TL
Vergiler Hariç:95,30TL
Ürün Adı / Product Name: K5 Y TİPİ Sonlama Kelepçe / K5 Mıddle Clamp Ölçü / Measure: 35 X 30 X 50 Mm Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
228,71TL
Vergiler Hariç:190,59TL
Ürün Adı / Product Name: K6 Sonlama Z tipi Kelepçe  Ağırlık / Weıght (Kg/M): 0,758 Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
114,36TL
Vergiler Hariç:95,30TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa Dikey Veya Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile bir..
12.236,19TL
Vergiler Hariç:10.196,82TL
Açı Ayarlı Tek Panelli Sehpa Dikey Ya Da Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ..
3.850,01TL
Vergiler Hariç:3.208,35TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel orta kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte orta kelepçe diğer adı klemp yada orta tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi sadece ve sadec..
114,36TL
Vergiler Hariç:95,30TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel kenar kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte kenar kelepçe diğer adı klemp yada kenar tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçeyi sadece ve ..
114,36TL
Vergiler Hariç:95,30TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe 8 Cm-9,00 20 Cm-15,0019 Cm Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeleri Nerede Kullandığımızı Biliyor muyuz ? Peki Öğrenmek İster miyiz ?Hadi Hep Birlikte Orta Kelepçe Diğer Adı Klemp Yada Orta Tutturucu Olan Bu Aparatı Tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepç..
152,48TL
Vergiler Hariç:127,06TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 1x8 2 Kw Dikey Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile ..
22.528,30TL
Vergiler Hariç:18.773,59TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe 8 Cm-8,00 20 Cm 13,00Cam cama panellerin montajında kullanmak üzere Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Olarak üretiliştir.Diğer çerçeveli monokristal güneş paneli ve polikristal güneş panellerinde kullanılamaz.Cam cama güneş panellerinde tutturucu kenar kelepçe ola..
152,48TL
Vergiler Hariç:127,06TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 2x2 1 Kw Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birli..
12.998,56TL
Vergiler Hariç:10.832,14TL
Çelik Ayak Üzeri Alüminyum Raylı 2x5 Dikey Dizilim..
15.285,70TL
Vergiler Hariç:12.738,08TL
Kiremit Çatı 1X8 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile..
9.949,05TL
Vergiler Hariç:8.290,87TL
Kiremit Çatı 2X4 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birlikte alına..
10.711,43TL
Vergiler Hariç:8.926,19TL
Marka: Dayson
Dayson Extra Poliüratan Silikon MastikTek komponentli, hava nemi ile kürleşen, poliüretan esaslı bir sızdırmazlık malzemesidir.Tek bileşenlidir.Tabanca ile kolay uygulanır.Boyanabilir, hiçbir hacim değişikliğine uğramaz.Hava şartlarına ve suya dayanıklıdır.Daimi elastikiyetini korur.Üstün yapışma sa..
592,75TL
Vergiler Hariç:493,96TL
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.