Menu
Sepetim

SOLAR KABLOLAR

Güneş enerjisinin kullanımı birçok nedenden dolayı artıyor. Güneş enerjisi tüketimini artıran başlıca 3 neden, küresel ısınma ve petrol ve gaz gibi geleneksel güç kaynaklarındaki azalmalar ve artan elektrik faturası maliyetleridir.

Kullanımının artmasıyla birlikte, paneller, ampuller, araçlar gibi birçok güneş enerjisi tesisi ve cihazı artıyor ve bu artış, güneş enerjisiyle çalışan ekipman ve cihazları destekleyen daha fazla cihaz ve malzeme talep ediyor. Solar ekipmanın çalışmasına ve kullanım kolaylığına katkıda bulunan başlıca cihazlardan ikisi  solar kablolar ve solar konektörlerdir . 

Bu iki malzeme, güneş elektrik sistemlerini ve güneşe bağlı diğer cihazları bağlamaya yardımcı olur. Güneş enerjisi cihazlarının farklı parçaları, güneş kabloları ve güneş konektörlerinin yardımı olmadan bağlı kalamaz ve enerji üretemez. Solar kabloları ve konnektörleri indirimkenti.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Solar Kablo Nedir?

Solar kabloları veya PV telleri olarak da bilinen güneş panellerini birbirine bağlamak için kullanılan tel türleridir. Ayrıca solar cihazları, bu gücü kullanan solar şarj cihazları, solar şarj kontrol cihazı , inverterler vb. gibi diğer elektrikli bileşenlere bağlamak için de kullanılırlar. Bu solar kablolarını satın alırken yaptığınız seçim, bir güneş enerjisi sisteminin düzgün çalışması söz konusu olduğunda yüksek söz sahibidir. Bunların doğru seçimine gidilmelidir çünkü bu olmadan cihazlar ya düzgün çalışmaz ya da önceden zarar görür.

Solar Kabloların Tasarımı

Genel olarak, açık havada ve güneş ışığının altında kalacak şekilde tasarlanırlar ve bu nedenle hava koşullarına ve sıcaklığa dayanıklı olacak şekilde yapılırlar. Ayrıca sert güneş ışınlarına da dayanabilirler. Bunların yanı sıra, toprak arızalarına ve kısa devrelere dayanabilmeleri için yalıtımla birlikte gelirler.

Solar Kablo

Bir derecelendirmeleri vardır ve bu derecelendirme, bir kablonun tutabileceği veya içinden geçmesine izin verdiği maksimum akım miktarını (amper) söyler. Bu, güneş enerjisi kablosu satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli  faktörlerden biri olmalıdır . Değeri daha düşük olan bir kablo, panolarda gerilim düşümüne yol açacağı gibi ısınmaya ve tutuşmaya yol açarak yangın kazalarına ve ekonomik kayıplara neden olabilir.

Solar Kabloların Kalınlık ve Uzunlukları

Bir güneş enerjisi kablosu satın almanın diğer  ipucu  , kalınlık ve uzunluğu akılda tutmaktır.  Sistemin güç dalgalanması olasılığı ne kadar yüksek olursa, telin kalınlığı da o kadar yüksek olmalıdır. Aynı şekilde, alanda yıldırım çarpma olasılığı ne kadar yüksekse, kalınlık o kadar yüksek olmalıdır. Kalınlık, en yüksek akım çekme cihazı ile baş edebilecek şekilde olmalıdır. Ayrıca, kalın ve uzun bir kablo, gelecekte yüksek güçlü cihazların sisteme kullanımına izin verecektir.

Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
212,95TL
Vergiler Hariç:177,45TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar k..
425,89TL
Vergiler Hariç:354,91TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
851,78TL
Vergiler Hariç:709,82TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
212,95TL
Vergiler Hariç:177,45TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm s..
425,89TL
Vergiler Hariç:354,91TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 METRENeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sola..
851,78TL
Vergiler Hariç:709,82TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm ..
4.258,91TL
Vergiler Hariç:3.549,09TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sol..
4.258,91TL
Vergiler Hariç:3.549,09TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.