Menu
Sepetim

SOLAR ENERJİ KABLOLARI

Güneş Panelleri günümüzde yaygın bir enerji kaynağıdır. Onların yardımıyla fanları, ışıkları ve hatta ağır elektrikli ekipmanları açabilirsiniz. Ancak, tıpkı jeneratörler ve diğer elektrikli makineler gibi, bunlar da düzgün akım akışı için konektörler gerektirir. MC4 konektörleri, bu tür amaçlar için yenilenebilir enerji endüstrisinde bir standart haline getirilmiştir. Herhangi bir güneş paneli sisteminin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

MC4 Konnektör Nedir ?

MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Bu konektörlerin tek bir temas noktası vardır ve güneş panellerinin bağlanmasında yaygındır. Üstelik bunlar, panel sırasının kolayca inşa edilmesini sağlar.

Çoğu durumda, büyük güneş panellerinde yerleşik MC4 konektörleri bulunur. Bu iletkenler Erkek ve Dişi olarak eşleştirilmiştir. Ek olarak, çentikli bir kilidin varlığı, bağlantıyı ayırmaktan kaçınmanıza yardımcı olur ve böylece konektörleri başarılı bir şekilde sonlandırır.

MC4 Konnektör Ne Zaman ve Nerede Kullanılır ?

MC4 konektörleri güneş enerjisine ve hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde, dış mekan kurulumlarına güvenli bir bağlantı sağlayabilirler. Bununla birlikte, önemleri, amaçlanan güneş panelinin ne kadar büyük olduğuna bağlıdır.

Küçük Güneş panelleri yüksek akım dalgaları üretemez ve bağımsız bir birimdir. Bu nedenle küçük şubelerde fesih gerekli değildir. Ancak, daha büyük Güneş panelleri kurulumlarında, daha yüksek güç seviyeleriyle uğraşmanız gerekir. Bu gibi durumlarda, her bir panel arasındaki bağlantının mükemmel bir şekilde oturması gerekir. Bu nedenle, MC4 konektörlerine odaklanmanız gerekir.

MC4 konektörlerinin kaç Parçası vardır ?

Her MC4 konektörünün beş temel parçası vardır. Bunlar;

Metal Sıkmalı Kontak

Mühür Tutucu

Kauçuk Su Contası

Kapağı vidalayın

Ve Ana Muhafaza kutusu

Ancak erkek ve dişi kontağı birbirinden ayıran tek şey, metal kıvrımlı tasarımları ve muhafaza malzemeleridir. Aksi takdirde, tüm parçalar birbiriyle aynıdır.

Solar Kablo Nedir?

Solar kabloları veya PV telleri olarak da bilinen güneş panellerini birbirine bağlamak için kullanılan tel türleridir. Ayrıca solar cihazları, bu gücü kullanan solar şarj cihazları, solar şarj kontrol cihazı , inverterler vb. gibi diğer elektrikli bileşenlere bağlamak için de kullanılırlar. Bu solar kablolarını satın alırken yaptığınız seçim, bir güneş enerjisi sisteminin düzgün çalışması söz konusu olduğunda yüksek söz sahibidir. Bunların doğru seçimine gidilmelidir çünkü bu olmadan cihazlar ya düzgün çalışmaz ya da önceden zarar görür.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.