Menu
Sepetim

SOLAR KABLOLAR

Güneş Panelleri günümüzde yaygın bir enerji kaynağıdır. Onların yardımıyla fanları, ışıkları ve hatta ağır elektrikli ekipmanları açabilirsiniz. Ancak, tıpkı jeneratörler ve diğer elektrikli makineler gibi, bunlar da düzgün akım akışı için konektörler gerektirir. MC4 konektörleri, bu tür amaçlar için yenilenebilir enerji endüstrisinde bir standart haline getirilmiştir. Herhangi bir güneş paneli sisteminin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

MC4 Konnektör Nedir ?

MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Bu konektörlerin tek bir temas noktası vardır ve güneş panellerinin bağlanmasında yaygındır. Üstelik bunlar, panel sırasının kolayca inşa edilmesini sağlar.

Çoğu durumda, büyük güneş panellerinde yerleşik MC4 konektörleri bulunur. Bu iletkenler Erkek ve Dişi olarak eşleştirilmiştir. Ek olarak, çentikli bir kilidin varlığı, bağlantıyı ayırmaktan kaçınmanıza yardımcı olur ve böylece konektörleri başarılı bir şekilde sonlandırır.

MC4 Konnektör Ne Zaman ve Nerede Kullanılır ?

MC4 konektörleri güneş enerjisine ve hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde, dış mekan kurulumlarına güvenli bir bağlantı sağlayabilirler. Bununla birlikte, önemleri, amaçlanan güneş panelinin ne kadar büyük olduğuna bağlıdır.

Küçük Güneş panelleri yüksek akım dalgaları üretemez ve bağımsız bir birimdir. Bu nedenle küçük şubelerde fesih gerekli değildir. Ancak, daha büyük Güneş panelleri kurulumlarında, daha yüksek güç seviyeleriyle uğraşmanız gerekir. Bu gibi durumlarda, her bir panel arasındaki bağlantının mükemmel bir şekilde oturması gerekir. Bu nedenle, MC4 konektörlerine odaklanmanız gerekir.

MC4 konektörlerinin kaç Parçası vardır ?

Her MC4 konektörünün beş temel parçası vardır. Bunlar;

Metal Sıkmalı Kontak

Mühür Tutucu

Kauçuk Su Contası

Kapağı vidalayın

Ve Ana Muhafaza kutusu

Ancak erkek ve dişi kontağı birbirinden ayıran tek şey, metal kıvrımlı tasarımları ve muhafaza malzemeleridir. Aksi takdirde, tüm parçalar birbiriyle aynıdır.

Solar Kablo Nedir?

Solar kabloları veya PV telleri olarak da bilinen güneş panellerini birbirine bağlamak için kullanılan tel türleridir. Ayrıca solar cihazları, bu gücü kullanan solar şarj cihazları, solar şarj kontrol cihazı , inverterler vb. gibi diğer elektrikli bileşenlere bağlamak için de kullanılırlar. Bu solar kablolarını satın alırken yaptığınız seçim, bir güneş enerjisi sisteminin düzgün çalışması söz konusu olduğunda yüksek söz sahibidir. Bunların doğru seçimine gidilmelidir çünkü bu olmadan cihazlar ya düzgün çalışmaz ya da önceden zarar görür.

Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
247,77TL
Vergiler Hariç:206,48TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar k..
495,55TL
Vergiler Hariç:412,96TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
991,09TL
Vergiler Hariç:825,91TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
247,77TL
Vergiler Hariç:206,48TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm s..
495,55TL
Vergiler Hariç:412,96TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 METRENeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sola..
991,09TL
Vergiler Hariç:825,91TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm ..
4.955,46TL
Vergiler Hariç:4.129,55TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 100 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm sol..
4.955,46TL
Vergiler Hariç:4.129,55TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.