Menu
Sepetim

MC4 KONNEKTÖR VE SOLAR KABLO

Güneş Panelleri günümüzde yaygın bir enerji kaynağıdır. Onların yardımıyla fanları, ışıkları ve hatta ağır elektrikli ekipmanları açabilirsiniz. Ancak, tıpkı jeneratörler ve diğer elektrikli makineler gibi, bunlar da düzgün akım akışı için konektörler gerektirir. MC4 konektörleri, bu tür amaçlar için yenilenebilir enerji endüstrisinde bir standart haline getirilmiştir. Herhangi bir güneş paneli sisteminin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

MC4 Konnektör Nedir ?

MC4, "Çoklu Temas, 4 milimetre" anlamına gelir. Bu konektörlerin tek bir temas noktası vardır ve güneş panellerinin bağlanmasında yaygındır. Üstelik bunlar, panel sırasının kolayca inşa edilmesini sağlar.

Çoğu durumda, büyük güneş panellerinde yerleşik MC4 konektörleri bulunur. Bu iletkenler Erkek ve Dişi olarak eşleştirilmiştir. Ek olarak, çentikli bir kilidin varlığı, bağlantıyı ayırmaktan kaçınmanıza yardımcı olur ve böylece konektörleri başarılı bir şekilde sonlandırır.

MC4 Konnektör Ne Zaman ve Nerede Kullanılır ?

MC4 konektörleri güneş enerjisine ve hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde, dış mekan kurulumlarına güvenli bir bağlantı sağlayabilirler. Bununla birlikte, önemleri, amaçlanan güneş panelinin ne kadar büyük olduğuna bağlıdır.

Küçük Güneş panelleri yüksek akım dalgaları üretemez ve bağımsız bir birimdir. Bu nedenle küçük şubelerde fesih gerekli değildir. Ancak, daha büyük Güneş panelleri kurulumlarında, daha yüksek güç seviyeleriyle uğraşmanız gerekir. Bu gibi durumlarda, her bir panel arasındaki bağlantının mükemmel bir şekilde oturması gerekir. Bu nedenle, MC4 konektörlerine odaklanmanız gerekir.

MC4 konektörlerinin kaç Parçası vardır ?

Her MC4 konektörünün beş temel parçası vardır. Bunlar;

Metal Sıkmalı Kontak

Mühür Tutucu

Kauçuk Su Contası

Kapağı vidalayın

Ve Ana Muhafaza kutusu

Ancak erkek ve dişi kontağı birbirinden ayıran tek şey, metal kıvrımlı tasarımları ve muhafaza malzemeleridir. Aksi takdirde, tüm parçalar birbiriyle aynıdır.

Solar Kablo Nedir?

Solar kabloları veya PV telleri olarak da bilinen güneş panellerini birbirine bağlamak için kullanılan tel türleridir. Ayrıca solar cihazları, bu gücü kullanan solar şarj cihazları, solar şarj kontrol cihazı , inverterler vb. gibi diğer elektrikli bileşenlere bağlamak için de kullanılırlar. Bu solar kablolarını satın alırken yaptığınız seçim, bir güneş enerjisi sisteminin düzgün çalışması söz konusu olduğunda yüksek söz sahibidir. Bunların doğru seçimine gidilmelidir çünkü bu olmadan cihazlar ya düzgün çalışmaz ya da önceden zarar görür.

MC4 TEKLİ KONNEKTÖR MC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır. Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır. Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanma..
49,14TL
Vergiler Hariç:40,95TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar..
212,95TL
Vergiler Hariç:177,45TL
MC4 ÇİFTLİ PARALEL KONNEKTÖRMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanm..
180,18TL
Vergiler Hariç:150,15TL
Mc4 3 Lü Paralel KonnektörMC4 konnektör panel ile solar kabloyu bir birine sağlamayı sağlayan bir aparattır.Bazı işi bilen arkadaşlar mc4 konnektör kullanmadan direk kabloları bantlayarak bağlantı sağlıyorlar ama bu çözüm tabiiki yanlıştır.Doğru olanı kesinlikle ve kesinlikle mc4 konnektör kullanmak..
327,61TL
Vergiler Hariç:273,01TL
MC4 Konnektör Sıkma Pensesi SetiMC4 Sıkma Pensesi İle Yapabileceklerimiz Neler Diye Soruyorsak Eğer Sizlere Yardımcı Olmaya Çalışalım;Güneş Enerjisi Kurulumunda Panelleri Birbirine Bağlamak İçin Kullanılan MC4 Konnektörleri Mc4 Sıkma Pensesi Takımı İle Kolayca Kabloları Açıp Kolay Bir Şekilde MC..
2.538,96TL
Vergiler Hariç:2.115,80TL
Ürün Adı / Product Name: K1 Orta Takım Kelepçe / K1 Mıddle Clamp Ölçü / Measure: 20 X 40 X 16 Mm Kaplama / Coverıng: Eloksal Kaplama / Eloxal Plated Ağırlık / Weıght :75 Gr Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
98,28TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Ürün Adı / Product Name: K2 Orta Kelepçe / K2 MıddleClamp Ölçü / Measure: 20 X 40 X 28 MmBağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
98,28TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Ürün Adı / Product Name: K5 Y TİPİ Sonlama Kelepçe / K5 Mıddle Clamp Ölçü / Measure: 35 X 30 X 50 Mm Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
196,57TL
Vergiler Hariç:163,80TL
Ürün Adı / Product Name: K6 Sonlama Z tipi Kelepçe  Ağırlık / Weıght (Kg/M): 0,758 Bağlantı / Connectıon: M8 Alyen Başlı Vida + Klips..
98,28TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa Dikey Veya Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile bir..
10.516,23TL
Vergiler Hariç:8.763,52TL
Açı Ayarlı Tek Panelli Sehpa Dikey Ya Da Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ..
3.308,84TL
Vergiler Hariç:2.757,37TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel orta kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte orta kelepçe diğer adı klemp yada orta tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeyi sadece ve sadec..
98,28TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Uzunluk 19 Cm19 cm cam film solar panel kenar kelepçeleri nerede kullandığımızı biliyor muyuz ? Peki öğrenmek ister miyiz ?Hadi hep birlikte kenar kelepçe diğer adı klemp yada kenar tutturucu olan bu aparatı tanıyalım.Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçeyi sadece ve ..
98,28TL
Vergiler Hariç:81,90TL
Cam Film Solar Panel Orta Kelepçe 8 Cm-9,00 20 Cm-15,0019 Cm Cam Film Solar Panel Orta Kelepçeleri Nerede Kullandığımızı Biliyor muyuz ? Peki Öğrenmek İster miyiz ?Hadi Hep Birlikte Orta Kelepçe Diğer Adı Klemp Yada Orta Tutturucu Olan Bu Aparatı Tanıyalım.Cam Film Solar Panel Orta Kelepç..
131,04TL
Vergiler Hariç:109,20TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 1x8 2 Kw Dikey Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile ..
19.361,66TL
Vergiler Hariç:16.134,71TL
Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe 8 Cm-8,00 20 Cm 13,00Cam cama panellerin montajında kullanmak üzere Cam Film Solar Panel Kenar Kelepçe Olarak üretiliştir.Diğer çerçeveli monokristal güneş paneli ve polikristal güneş panellerinde kullanılamaz.Cam cama güneş panellerinde tutturucu kenar kelepçe ola..
131,04TL
Vergiler Hariç:109,20TL
Açı Ayarlı Üçgen Sehpa 2x2 1 Kw Yatık Dizilim Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birli..
11.171,45TL
Vergiler Hariç:9.309,54TL
Çelik Ayak Üzeri Alüminyum Raylı 2x5 Dikey Dizilim..
13.137,10TL
Vergiler Hariç:10.947,58TL
Kiremit Çatı 1X8 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile..
8.550,58TL
Vergiler Hariç:7.125,48TL
Kiremit Çatı 2X4 2 Kw Montaj Sistemi Neden Kullanılmalı ? Kullanmak Neden Şart !!!Açı ayarlı sehpalar yada bir diğer adı ile solar panel konstrüksiyonu güneş panellerimizi çatılarımıza , bahçemize yada balkon/teraslarımıza montaj etmek için kullanılır , bu açı ayarlı konstrüksiyon ile birlikte alına..
9.205,80TL
Vergiler Hariç:7.671,50TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 MetreNeden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm solar k..
425,89TL
Vergiler Hariç:354,91TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 20 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 m..
851,78TL
Vergiler Hariç:709,82TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 5 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm..
212,95TL
Vergiler Hariç:177,45TL
Marka: QTECH
6 MM SOLAR KABLO 10 Metre Neden Solar Kablo Almak Gerekir ve Neden Solar Merkezi Tercih Edebilir Sorusunun Cevabı Aşağıda ;Güneş enerji sistemlerinde güneş panellerini bağlamak amacı ile kullanılan 6 mm solar kablolar monokristal ve polikristal solar güneş panelleri ile birebir uyumludur.6 mm s..
425,89TL
Vergiler Hariç:354,91TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.