Menu
Sepetim

LİFEPO4 - LİTYUM DEMİR FOSFAT AKÜ

LiFePO4 Neden En İyi Güneş Enerjisi Depolamasını Yapıyor?

Güneş enerjisi, güneşin parladığı her yerde güç elde etmenin harika bir yoludur. Harika çalışıyor, ancak yalnızca güneş çıktığında, bu nedenle güneş enerjisini depolamak için mümkün olan en iyi pile sahip olmak çok önemlidir. LiFePO4 pil kimyası, birkaç nedenden dolayı güneş depolama için en iyi seçeneklerden biridir.

Güneş panelleri gücü emdiğinde, kapasiteye ulaşana kadar aküye aktarılır. İçeride depolanan gücü hava kapalıyken veya gece kullanabilir ve güneşliyken taze güneş enerjisine güvenebilirsiniz. Pil ayrıca kısa bir süre için daha büyük miktarda enerji sağlayabilir. 300 watt'lık bir güneş panelinde 1200 watt'lık bir mikrodalga fırını çalıştırmak mümkündür, ancak yalnızca depolayacak ve daha büyük miktarda enerjiyi daha kısa bir süre için sağlayacak bir piliniz varsa.

Güneş Pil Depolama Seçenekleri

Başlıktan anlamış olabileceğiniz gibi, LiFePO4 bizim en iyi seçimimiz ve yusufçuk enerjisinde uzmanlaştığımız şey. Her türden geleneksel kurşun-asit pillerin önünde ve omuzlarında durur ve güneş enerjisi için en iyi lityum pil seçeneği olduğunu düşünüyoruz.

Kurşun asit başlangıçta daha ucuz olsa da, güneş depolamanın birçok dezavantajı vardır. Bunların başında kullanım kapasiteleri gelmektedir; hasar görmeden önce onları yalnızca %50'ye kadar boşaltabilirsiniz. Ayrıca lityum pillere göre çok daha az kullanım ömrüne sahiptirler. Şarj oranları da daha yavaştır ve tam olarak şarj edilmediğinde zarar görürler, bu güneş enerjisi sistemlerinde yaygın bir durumdur.

Lityum İyon Aküler

Belirtildiği gibi, LiFePO4 gibi lityum piller daha gelişmiş bir kimyasal yapıya sahiptir. Genellikle başlangıçta daha pahalı olmalarına rağmen, lityum piller yıllar içinde hem kameralar ve cep telefonları gibi küçük uygulamalarda hem de büyük ev aletleri ve araçlarda değerlerini kanıtladılar.

Lityum piller, özellikle kurşun asitli pillere kıyasla daha fazla enerji depolar, daha fazla güç harcar ve daha tutarlı bir güç sağlar ve daha uzun süre dayanır. Şarj işlemi, şarj döngüsünün herhangi bir yerinde başlayıp durabilir ve kurşun asitten binlerce döngü daha uzun sürer.

LiFePO4 Aküler

Lityum-iyon piller, uygulamaya bağlı olarak farklı kimya türlerine sahip olabilir. Güneş enerjisi depolaması ile ilgili olarak, LiFePO4 ( lityum demir fosfat ), hem kurşun-asit hem de diğer lityum pillerin üzerinde öne çıkan bir pil kimyasına sahiptir.

LiFePO4 piller, yaygın olarak en güvenli lityum pil türü olarak kabul edilir ve on yıl veya daha uzun süre dayanır. Ayrıca hasarsız esnek şarj ve daha derin deşarj döngüleri sunarlar.

Hızlı Şarj Süresi

LiFePO4 piller daha düşük direnç sunar ve değişken şarj döngüsü gerektirmezler. Böylece kurşun asitli akülerden çok daha hızlı şarj olurlar. Güneş enerjisine güvendiğinizde, daha hızlı şarj olan bir pil önemlidir. Bulunduğunuz yerde günde yalnızca birkaç saat saf güneş ışığı varsa, daha kısa bir şarj süresi altın değerindedir.

LifeP04 Şarj Süreleri

Bu, bir LiFePO4 pili şarj eden watt cinsinden güneş sistemi gücünün bir örneğidir. Günün ilk bölümünde güneş yükselirken pil hızla yaklaşık 2000 watt'lık şarjı alıyor. Bir kez şarj edildiğinde, hemen değişken bir ücrete gittiğine dikkat edin. Diğer pil türleri azalır ve güneş enerjisini boşa harcayabilir veya yeterli güneş yoksa tam olarak şarj olmayabilir.

Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
13.913,42TL
Vergiler Hariç:11.594,52TL
Yüksek kalite, yüksek verim, en ekonomik fiyat!Megacell Aküler 100% Yerli BMS teknolojisi ile seri ve paralel bağlanabilen tek LifePo4 akülerdir.Bütün ürünler yeni tarihlidir. Orijinal Ambalajında sıfır ürünlerdir. Ömür beklentisi 10 Yıl olup, 2 Yıl garantilidir.Siparişiniz&..
20.965,43TL
Vergiler Hariç:17.471,19TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.