Menu
Sepetim

SOLAR KURU AKÜ

KURU AKÜ NEDİR ?

Kuru akü jel akülerden farklıdır, çünkü elektrolitleri düşük nemli bir macunda bulunurken, jel akülerde elektrolitler bir sıvıda bulunur, dolayısıyla isimler farklıdır. Pil içindeki bir kimyasal reaksiyon, içeriden bir elektrikli cihaza bağlı bir dış devreye akan bir elektrik yükü oluştur.

Kuru Akü Neden Yapılmıştır?

Kuru akü , boyutları ne olursa olsun, tipik olarak aynı temel bileşenlere sahiptir. Her birinin merkezinde , genellikle karbondan yapılmış ve bir elektrolit macunu ile çevrelenmiş katot adı verilen bir çubuk bulunur. Akünün türüne bağlı olarak bu macunu oluşturmak için amonyum klorür ve manganez dioksit gibi farklı kimyasallar kullanılabilir . Katot ve elektrolit macunu, kağıt veya kartona sarılır ve anot adı verilen , tipik olarak çinkodan yapılan metal bir silindire kapatılır .

Kuru Akü Nasıl çalışır ?

Kuru aküdeki anodun biri pozitif, diğeri negatif olmak üzere iki ucu vardır. Akü terminallerine bir yük bağlandığında, anot ile macun arasında kabaca 1,5 volt elektrik üreten kimyasal bir reaksiyon meydana gelir. Kuru Akünün ortasındaki bir pim veya "toplayıcı", bu şarjı pilden harici bir devreye iletir. Bu devre akünün içinde bulunduğu elektronik cihaza fiziksel olarak bağlanarak cihazın çalışması için gerekli olan şarjı sağlar.

Her bir anot, elektrolit ve katot seti, tek bir hücre gibi davranır ve daha yüksek bir genel voltaj üretmek için tek bir kuru pil içinde birden fazla hücre birbirine bağlanabilir. Yük uzun süre bağlandıktan sonra akünün kimyasalları bozulur ve artık şarj olmaz. Birincil piller bu noktaya geldiklerinde atılmalıdır, ikincil piller ise özel cihazlarla şarj edilebilir. Bu, her bir hücre içindeki kimyasal reaksiyonu etkili bir şekilde tersine çevirerek pilin çalışmaya devam etmesini sağlar.

Kullanım Alanları

Kuru Aküler, jel aküler gibi güneş enerji sistemlerinde, çatı ges projelerinde, güneş panelleri yardımıyla üretilen elektrik sistemlerinde uygun maliyetleriyle kullanılmaktadır. Kuru Akü ve Jel Akü hakkında bilgi edinmek ve fiyatlarını öğrenmek için lütfen 0312 417 34 33 numaralı telefonu arayınız.

Marka: ORBUS
Orbus 6v 12ah Bakımsız Kuru Orbus 6 V 12 Ah Oyuncak Araba Aküsü, Oyuncak Arabaların Çalışmasını Sağlamak İçin Gerekli Olan Motor Gücünü Verimli Bir Şekilde Cihazlarınıza İletir. Motor Çalışırken Elektrik Sisteminde Gerekli Voltaj Ve Amper Dengelemesini Gerçekleştirir. Orbus Oyuncak Araba Akü..
376,75TL
Vergiler Hariç:313,96TL
Marka: ORBUS
Orbus 12v 7ah Bakımsız Kuru Akü Orbus  12V 7 Ah Oyuncak Araba Aküsü, Oyuncak Arabaların Çalışmasını Sağlamak İçin Gerekli Olan Motor Gücünü Verimli Bir Şekilde Cihazlarınıza İletir. Motor Çalışırken Elektrik Sisteminde Gerekli Voltaj Ve Amper Dengelemesini Gerçekleştirir. Orbus Oyuncak ..
406,23TL
Vergiler Hariç:338,53TL
Marka: ORBUS
Orbus 12v 9ah Bakımsız Kuru AküOrbus 12 V 9 Ah Oyuncak Araba Aküsü, Oyuncak Arabaların Çalışmasını Sağlamak İçin Gerekli Olan Motor Gücünü Verimli Bir Şekilde Cihazlarınıza İletir. Motor Çalışırken Elektrik Sisteminde Gerekli Voltaj Ve Amper Dengelemesini Gerçekleştirir. Orbus Oyuncak Araba Aküsü..
519,26TL
Vergiler Hariç:432,72TL
Marka: S-LİNK
S-LİNK 12V 22Ah BAKIMSIZ KURU AKÜTeknik Özellikler;Amper                           : 22AhVoltaj             &n..
1.703,56TL
Vergiler Hariç:1.419,64TL
Marka: TTEC
TTEC 6V 12Ah BAKIMSIZ KUR AKÜttec jel ve AGM bakımsız kuru akü modelleri, yüksek enerji kapasiteleri ile 10 yılın üzerinde kullanım ömrüne sahiptir. Depolanabilir enerjinin yüksek önem arz ettiği günümüzde, bireysel ve endüstriyel her ihtiyaca yönelik geniş̧ ürün yelpazesi ile ttec kalitesini 199..
375,11TL
Vergiler Hariç:312,59TL
Marka: TTEC
TTEC 12V 7AH-20HR BAKIMSIZ KURU AKÜTeknik Özellikler;Marka        : TTECVoltaj         : 12VKapasite     : 7AhAğırlık         : 1.20 KgBoyutlar      : 151mm x 65mm x 94mm..
393,13TL
Vergiler Hariç:327,61TL
Marka: TTEC
TTEC 12V 9Ah BAKIMSIZ KURU AKÜTeknik Özellikler;Marka        : TTECVoltaj         : 12VKapasite     : 9AhAğırlık         : 2.45 KgBoyutlar      : 151mm x 65mm x 94mm..
687,98TL
Vergiler Hariç:573,31TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylı bilgi almak için inceleyiniz.